Supravia
Hlavná stránka  > Golf > Golfové ihriská > Golf na Slovensku
 
Golf v zahraničí
Golf na Slovensku
 
Golf na Slovensku

Golf sa už aj na Slovensku stáva obľúbeným a rozšíreným športom.

Odporúčame Vám navštíviť jedno z nasledujúcich golfových ihrísk na Slovensku.GOLF CLUB BRATISLAVA - BERNOLÁKOVO

Prvé golfové ihrisko na Slovensku, a v súčasnosti jediné v bratislavskom regióne, sa nachádza v obci Bernolákovo, 10 km od hlavného mesta SR Bratislavy. Ihrisko dĺžky 1691 m je vybudované v areáli barokového kaštieľa a parku z roku 1722. Dvestoročné stromy, úzke dráhy a množstvo pieskových prekážok dáva hre množstvo variácií. Má 9 jamiek, PAR 62 a jeho charakteristickým rysom je rozmanitosť a neopakovateľnosť úderov. Ihrisko prekvapí a zaujme svojou náročnosťou aj veľmi dobrých hráčov. Napriek tomu ho zvládnu aj začínajúci adepti golfu.
V golfovom areáli sa nachádza cvičisko, cvičné jamkovisko, reštaurácia s letnou terasou, šatne a škola golfu.

GOLFOVÝ KLUB TÁLE

Je jediným domácim klubom na golfovom ihrisku Gray Bear, ktoré je prvým majstrovským golfovým ihriskom na Slovensku. Ihrisko má PAR 71 s vysokou obtiažnosťou (SSS). Najkratšia jamka má dĺžku 126 m a najdlhšia 569 m. Pri golfovom ihrisku je v prevádzke cvičná lúka (driving range) s cca dvadsiatimi odpaliskami a dĺžkou takmer 300 m.
V blízkosti sa nachádzajú 2 hotely s výbornými službami, ktoré Vám poskytnú dokonalý oddych v každom ročnom období.

LOMNICKÝ GOLFOVÝ KLUB

Vychutnajte si hru golfu priamo na úpätí našich veľhôr, v prekrásnom prostredí s výhľadom na Lomnický štít. Toto obľúbené golfové ihrisko sa nachádza v areáli s rozlohou cca 180 ha, v katastri obce Veľká Lomnica smerom na Tatranskú Lomnicu. Jeho súčasťou je driving range, (cvičná golfová lúka) v areáli nad Veľkou Lomnicou a 9 jamkové tréningové golfové ihrisko.
Možnosť zahrať si, alebo sa čo i len zoznámiť s golfom je otvorená pre hráčov i divákov celú sezónu od apríla do konca októbra. Začiatočníkom sa bude po odbornej stránke venovať tréner golfu.

GOLFOVÝ KLUB PIEŠŤANY

Nachádza sa na Kúpeľnom ostrove v blízkosti hotelov liečebného komplexu. V roku 1928 bolo vybudované oficiálne 9 jamkové ihrisko s dĺžkou 2652 m, ktoré sa teší vysokej návštevnosti. Golf si tu zahrali mnohí hráči z Anglicka, Spojených štátov a samozrejme z radov kúpeľných hostí. Klub má vlastného trénera.

GOLF KLUB HRABINA KOŠICE

Nachádza sa v prekrásnom horskom prostredí pri vodnej nádrži Bukovec, vzdialeného len 6 km od Košíc v areáli Hotela Hrabina.
V celoročne využívanom areáli sa nachádza 6 jamkové golfové ihrisko rekreačného charakteru a odpaliská ktoré uspokoja aj náročnejších hráčov.

 
 
  Contact:
Zamocka 12.
P.O. Box 264
SK - 811 01 Bratislava
Slovak Republic
 
Tel.: +421-2-5920 1711
Fax: +421-2-5920 1700
E-mail: supravia@supravia.sk