Supravia
Hlavná stránka  > Svet > Zájazdy > Veľká juhoamerická expedícia
 
Veľká juhoamerická expedícia
Mauritius
Madagaskar
Thajsko
Egypt
Mexiko
Lyžiarske zájazdy
Kuba
Tajomstvo starej Číny
Čínska Mozaika
Thajsko, Malajzia, Singapur
Tajomstvá Tibetských chrámov
 
Veľká juhoamerická expedícia

(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)

Veľká juhoamerická expedícia

Veľká juhoamerická expedícia

Expedícia snov - uvidíte to najlepšie z kontinentu
Magické Macchu Picchu, starobylé
Cuzco, rytmus tanga
Impozantný obyvatež Ánd - kondor i pôvodní Indiáni
● To najlepšie na konie na koniec: Karneval v
Rio de Janeiro


1. - 2. deň:

Prílet do Limy - hl. mesto Peru, založené Španielským dobyvatežom F. Pizzarom. Katedrála, hrobka F. Pizzara, romantický park lásky v ktorom si posedíme po fantastickom národnom jedle - ceviche, námestie Plaza de Armas, prejdeme sa po Moste Vzdychov v bohémskej štvrti Barranco. Večera v najväčšej čínskej štvrti v J. Amerike.

3. - 4. deň:

Príchod do hl. mesta Inkov - Cuzco. Aklimatizácia na výšku 3 300 m.n.m za pomoci čaju z koky. Pevnosť Sacsayhuman a Puca Pucara, svätyňa Quenco, Inkov prameň Tambo Machay. Fantastický výhžad na zelené vrcholky Ánd bude tým najlepším dezertom po ochutnaní miestnych špecialít. Lamy, Indiáni, pestrofarebné trhy a riedky vzduch dotvárajú jedinečnú atmosféru mesta.

5. - 6. deň:

Posvätné údolie , návšteva zrúcanín Pisac a Ollantantaybo , majstrovská ukážka architektúry Inkov a trh s prekrásnou keramikou. Vlakom do Aguas Calientes popri divokej rieke Urubamba. Prvý z vrcholov expedície , celodenná návšteva magického Machu Picchu.

7. - 8. deň:

Odchod k najvyžšie položenému splavnému jazeru na svete Titicaca. Na tradičnom plavidle z rákosia k plávajúcim rákosovým ostrovom Los Uros. Kamenný ostrov Taquile. Pohžad na štrikujúcich mužov a chuť čaju z byliny muňa nezažijete nikde inde.

9. deň:

Bolívia. Príchod do La Pazu, najvyžšie položeného hl. mesta na svete. Pestrofarebné indiánske trhy, čarodejnícka ulička, kostol Sv. Františka, vládny palác, večer návšteva folklórneho predstavenia.

10. - 11. deň:

Úchvatnou cestou z Ánd do oblasti tropického Coroica. Banánovníky, pomarančovníky, kávovníky, farebné motýle, kolibríky a rozsiahle plantáže koky. O tejto posvätnej rastline Inkov si porozprávame priamo na mieste. Oddych v hoteli s bazénom.

12. - 14. deň:

Autobusom do čílskeho letoviska Arica. Nejsevernejšie mesto Čile a najsuchšie na svete. Ak nám tu zaprší, pozývame vás na skvelé čílske vínko! Okúpeme sa v Tichom Oceáne na pláži Chinchorro a na miestnom trhu ochutnáme neprekonatežnú rybaciu polievku. Kostolík navrhnutý Eifellom a bizardné tvary pieskovca na Playa Corazón, kde sa nachádza aj kolónia uškatcov. Zábava v rytmoch latino na miestnej discotéke Kamikadze.

15. - 16. deň:

Najsuchšia púšť na svete nie je Sahara, ale Atacama. Západ slnka na ktorý sa len tak nezabúda vo Valle de la Luna. Dedinka San Pedro a sopka Licancabur na obzore. Perfektná kuchyňa a opäť výška okolo troch kilometrov nad morom. Cez Andy do argentínskeho mesta Salta.

17. - 18. deň:

Pokojné mesto Salta s množstvom koloniálnych pamiatok. Sme v Argentíne a to znamená povinnosť ochutnať preslávený polkilový steak a vynikajúce víno. Odchod do nikdy nespiaceho Buenos Aires.

19. - 20. deň:

,Európska, metropola Južnej Ameriky. Najširšia ulica na svete so symbolom mesta Obelisk republiky, katedrála, Plaza de Mayo, luxusná Avenida de Florida, Casa Rosada so slávnym balkónom Evity a vežká turistická atrakcia - pitoreskná štvrť Recoleta. Večerné mesto a návšteva tango-kabaretov a barov. široká ponuka tých najlepších steakov, vín a nápoja gaučov, čaj maté v štýlových reštauráciách.

21. - 23. deň:

Rýchloloďou do Uruguaja, do mesta Colonia del Sacramento (UNESCO). Príchod do Montevidea. Plaza Independecia, Teatro Solís, Rambla, Avenida del Libertador a nočný ruch Montevidea. Odchod do Paraguaja, do horúceho Asunciónu.Ubytovanie v centre mesta a prehliadka. Na Plaza Uruguayana ochutnáme studený čaj - terere. Prezidentský palác pri rieke Paraguaj a tradičné výrobky Indiánov Guaraní.

24. - 26. deň:

Príchod do brazílskeho mesta Foz do Iguazú. Na argentínskej aj brazílskej strane NP Iguazú budeme užasnuto sledovať 80 m vodopád padajúci do Diablovho hrdla a prejdeme kilometre v srdci džungle. Najkrajšie vodopády sveta a Váš ohromujúci zážitok! Obed v typickej churascarii. Cesta do Ria de Janeira.

27. - 30. deň:

Cidade maravilhosa alebo nádherné mesto. Potvrdíte, že je to naozaj tak. Socha Krista, Cukrová Homoža, pláž Copacabana, štadión Maracana či bohémska štvrť Santa Teresa, kde nás dopraví storočná električka. Ale hlavne svetoznámy karneval! Skúsite v sambe konkurovať miestnym? Perfektne pripravená caipirinha v našom bare a skvelé feijao preto v reštaurácii Massapé. Odlet domov.


Cena zahŕňa:
Dopravu (autobusmi, vlakom, minibusmi, loďou, džípmi, rýchloloď na trase Buenos Aires - Montevideo), sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, vstupné do NP a múzeí, vstupné na Sambodrom, vnútroštátny let Lima-Cuzco, jednoduché ubytovanie, v Montevideu - 4hviezdičkový hotel, poistenie CK voči úpadku a darček.
Cena nezahŕňa:
Fakultatívny výlet (40 USD), stravu, letiskové poplatky, poistenie liečebných nákladov.
Termín:
11.1. 2005 - 10.2. 2005 29.1. 2006 - 27.2. 2006
Cena:
69 990 Sk + letenka 31 000 Sk

 

 
 
  Contact:
Zamocka 12.
P.O. Box 264
SK - 811 01 Bratislava
Slovak Republic
 
Tel.: +421-2-5920 1711
Fax: +421-2-5920 1700
E-mail: supravia@supravia.sk