Supravia
Hlavná stránka  > Stredná Európa > Česká republika > Morava
 
Praha
Praha a Južné Čechy
Morava
 
Morava

(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)


(zväčšiť obrázok)

PREDĹŽENÝ VÍKEND NA MORAVE
(3 dni/2 noci)

Nechajte sa pozvať do kraja tak blízkeho Slovensku. Očaria Vás nadherné zámky a záhrady. Pozrite si miesto na ktorom Napoleon zvíťazil v bitke Troch cisárov. Ochutnajte víno zo známych vínnych sklípkov alebo výbornú moravskú slivovicu.


Program:

1. deň:
Slavkov u Brna – Návšteva a prehliadka zámku. Niektoré prehliadky sú spestrené vystúpeniami miestnych ochotníkov, ktorí v krásnych dobových kostýmoch predvádzajú scény zo života na zámku. Nasleduje Mohyla Mieru, ktorá bola postavená v rokoch 1910-1911 na mieste krvavej bitky „Troch cisárov“. Presun do Brna. Voľný program. Možnosť prehliadky mesta a návštevy kultúrnych a historických pamiatok (hrad Špilberk, Vila Tugendhat, Moravská galéria, Múzeum rómskej kultúry a iné).
2. deň:
Celodenný výlet do Lednicko-valtického areálu tzv. „Záhrady Európy“s rozlohou takmer 200 km², ktorý bol v roku 1996 zapísaný do zoznamu UNESCO. Odporúčame Vám navštíviť nielen hlavné turistické magnety – zámky v Lednici a vo Valticiach ale aj okolité parky a záhrady, Vychutnajte si atmosféru tohto harmonického celku spolu s malebnou ľudovou architektúrou, vínnymi pivnicami a bohatými ľudovými tradíciami.
3. deň:
Kto by nepoznal moravskú slivovicu? Pozrite si výrobu tohto nápoja v rodinnej pálenici a ochutnajte, či je naozaj taký dobrý ako sa o ňom hovorí. Ochutnajte aj ďalšie špeciality: medovinu, višňovicu a orechovicu.

cena: od 2. 700,- Sk


Služby:

 • 2 x ubytovanie v penzióne v Lednici s polpenziou

 • Návšteva pálenice spojená s ochutnávkou slivovice • V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme:
 • Ochutnávku vína v jednom zo “sklípkov” Južnej Moravy

 • Vstupy do spomenutých alebo vybraných pamätihodností

 • Dopravu

 • Požičanie bicyklov

 •  
   
    Contact:
  Zamocka 12.
  P.O. Box 264
  SK - 811 01 Bratislava
  Slovak Republic
   
  Tel.: +421-2-5920 1711
  Fax: +421-2-5920 1700
  E-mail: supravia@supravia.sk